Vše o přírodní rašelině používané v lázeňství

Vyzkoušeli jste někdy rašelinové produkty?

Ano, vyzkoušel/a. (1348 | 32%)

Léčivá rašelina

Rašelinové koupele se používaly již ve starém Řecku. Ve střední Evropě se používají více než 200 let zejména pro léčbu artritidy a gynekologických potíží. V roce 1820 byly ( v Evropě ) poprvé zavedeny rašelinové koupele celého těla.

Intenzivní studium biochemických vlastností rašeliny začalo ve druhé polovině předminulého století. Některé léčebné výsledky byly vysvětlovány především reabsorpčním účinkem různých látek. Byla zahájena výroba rašelinových výtažků a výluhů, které se používaly jako přísady do koupelí.

Postupně tak bylo prakticky ověřeno, že léčba pomocí produktů z balneologické rašeliny dosahuje impozantních výsledků. Současné rašelinové balneopřípravky se používají u celé řady různých onemocnění a sportovních zranění v mnoha oborech od dermatologie až po kosmetiku.

Rašelina je tvořena skupinou látek, které jsou přirozeným produktem zemního prostředí a vznikaly biologickou transformací organických materiálů prostřednictvím biologických procesů po dobu přibližně 8 000 let. Blahodárné byliny, traviny, a kvetoucí rostliny se postupem času transformovaly na botanickou hmotu.

Unikátní molekulární struktura rašelinových hmot, obsahující celou řadu bioaktivních látek od kyselin až po zinek, je efektivně schopna udržovat jak teplo tak chlad.

foment_application_neck.jpg
Kvalitní rašelinové produkty, rašelinové koupele, rašelinové zábaly, rašelinový ektrakt, rašelinové polštářky skladem.
www.profirelax.cz

Rašelinové koupele, balneoterapie, domácí lázně, koupelová rašelina, rašelinové polštářky

2013 © Lečivá rašelina
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one